Death Stranding’teki Kimi Aksiyonlarımız Birtakım Karakterlerin Ölmesine Yol Açabilecek

Bilhassa Tokyo Game Show 2019’da yapılan paylaşımlarla Death Stranding ile ilgili pek çok şey öğrendik, gizem perdesi de aralanmış oldu. Lakin Kojima’nın durmaya niyeti yok üzere, oyun çıkana kadar mütemadi olarak yeni malumatlar verip duracak güya. Bunlardan birisi de hareketlerimizin oyundaki sair karakterleri direkt etkileyebileceğine ait bir örnek hakkında.

Reddit'te yapılan paylaşıma nazaran; oyunun başlarında karşılaşacağımız hasta bir karakter var. Kendisi taraf altında yaşıyor ve birtakım ilaçlara gereksinimi var. Karakterimiz Sam, bu ilaçları ona götürüyor. Alışılmış bu oyunun başındaki bir vazife olarak yapmak durumunda olduğumuz bir iş. Lakin o hizmeti tamamladıktan sonra ne yapıp edeceğimiz bize kalmış. Periyot devir bu yaşlı ve hasta adamı ziyaret edip ilaçlarını verebiliriz, öteki materyaller de götürebiliriz. Oturup kendisiyle sohbet edebilir, geçmişe dair hikayelerini, anılarını dinleyebiliriz.

Lakin Kojima bir noktaya dikkat çekiyor. Oyunda daima olarak ileriye akıllıca gitmekteyiz. Binaenaleyh bu karakterden uzaklaşıyoruz. Kojima diyor ki, “Eminim bu yaşlı adamı unutacak oyuncular olacaktır. Sonra akıllarına gelecek ve ona dönecekler. Bütün bu vade boyunca ilaçlarını götürmedikleri için onun ölmüş olduğunu görecekler. Bu üzere hareketlerle, karakterler arası bir temas kurulmuş olacak.”

Oyunda bu üzere durumların olması şık bir detay bence. Böylelikle bizi ikilemde bırakabilir, etrafımızda akıp gitmekte olan bir hayat olduğunu hissettirebilir ve bizi oyuna bağlayabilir. Zati bütün sıkıntı bir temas kurmak değil miydi 🙂

Death Stranding artık ezberlediğimiz üzere 8 Kasım’da PS4 için çıkıyor. Bakalım Kojima-san o güne kadar daha ne üzere haberler paylaşacak. Takipteyiz.

Menşe :Oyun Gezer

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir