Microsoft'un yayın platformu Mixer, birkaç yıldır sessizce gelişimini sürdürerek şimdilerde Twitch, Youtube ve Facebook'un en büyük rakibi olmayı başardı. Gitgide yükselen grafiği gözlerin Microsoft tabanlı platforma dönmesini sağlasa da Mixer, hala istediği rakamlara ulaşabilmiş değil.

Ünlü Fortnite yayıncısı Ninja'nın Mixer'e geçişi yayın yerküresini sallamıştı hatırlarsanız. Bunun üzerine platform üzerindeki izleyici sayısı artmış ve Ağustos ayını epeyce uygun geçirmişti. Öte yandan resmi donelere nazaran yayın platformunun izleyici sayısı bu çeyrekte düşmüş durumda. 


Geçtiğimiz seneye kıyasla izlenme saati rakamlarını neredeyse ikiye katlayan platformun, 2019'un 2. çeyreğinde yaptığı 100.9 milyon izlenme saatine tekrar ulaşamayacağı ön görülüyor. Streamlabs ve Newzoo'nun donelerine nazaran Mixer, üçüncü çeyrekte 90.2 milyon saat izlenmiş. Microsoft'un Ninja'yı kullanarak bu rakamları sabit tutma isteği suya düşmüş görünüyor.

Bu rakamlar, Microsoft'a ilişkin yayın platformunun Facebook Gaming'in ardına düştüğüne işaret ediyor. İşin değişik yanı ise mekteplerin açılmasının akabinde düşen izlenme sayıları, Facebook Gaming'in izlenme saatini artırıyor.

Platformdaki izlenme sayısı düşüyor olsa da pek çok yayıncı bu platforma bir baht vermeye devam ediyor. O denli ki platform üzerindeki yayın saatleri yüzde 188 nispetinde artmış durumda. Artan yayıncı sayısı ile birlikte kanal başına düşen ortalama izleyici sayısı da 8.9'dan 2.7'ye gerilemiş.

Menşe :Oyun Gezer

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir