PlayStation 4 bugünden itibaren Facebook entegrasyonuna sahip değil, yani artık konsolunuzdan direkt olarak Facebook'a ekran imajı ve kupa paylaşımı yapamayacaksınız.

Sony, “Facebook artık ekran manzarası, görüntü, müzik, kupa detayları yahut oyun yayınları için seçebileceğiniz platformlar arasında bulunmamaktadır” diyor. Bu entegrasyonun kaldırılmasıyla birlikte PS4 ile Facebook arasındaki tüm ilişki kesilmiş oldu.

Facebook, münhasıran de Cambridge Analytica skandalının akabinde güvenilirliğini büyük ölçüde yitirmişti; sonrasında platform API'si üzerinde yapılan değişiklikler de bu kararı tetiklemiş olabilir. Zira Facebook, Temmuz ayında mevzuyla ilgili yayınlanan bildiride partnerlerinden yalnızca Microsoft ve Sony'nin arkadaş donelerine sınırsızca erişebildiğini ve o gün itibariyle de bu partnerlerin de arkadaş datalarına erişiminin derhal kesildiği söylenmişti. Tahminen de 'derhal' dedikleri kesintiyi daha yeni yapmışlardır, kim bilir?

Sony'nin açıklamasının akabinde bir Facebook sözcüsü “PlayStation'daki Facebook entegrasyonunu geliştirmek için Sony'le birlikte güncellenmiş bir mukavele üzerinde çalışıyoruz. Bu görüşmeler sürerken Facebook özellikleri PlayStation 4'te etkin olmayacaktır. Ekiplerimiz anlaştıklarında bu özellikleri bir an evvel tekrar konsola geri getirmeyi umuyoruz” formunda konuşmuş.

Ortada değişik bir durum var anlayacağınız.

Menşe :Oyun Gezer

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir