Üstün Kahraman Sinemalarını Küçümseyen Scorsese’e Bir Reaksiyon De Nick Fury’den

Yerkürenin en ünlü direktörlerinden biri olan Martin Scorsese'in harika kahraman sinemalarını eleştirmesi ve Empire mecmuasında “bu sinemaları izlemiyorum zira onlar film değil” halinde tefsir yaparak küçümsemesi çeşitli kısımların yansılarını çekmişti.

Muhteşem kahraman sinemaları dendiğinde akla birinci gelen isimlerden biri olan, MCU'daki Nick Fury rolüyle tanıdığımız Samuel L. Jackson da Scorsese'in tahlillerine kendi üslubuyla karşılık verdi. Variety sitesine konuşan Jackson kişilerin farklı fikirlere sahip olmasının olağan olduğunu söyleyerek, Sıkı Dostlar, Taksi Şoförü üzere sinemaların direktörü Scorsese'e de laf atmayı ihmal etmemiş.

“Yani, bu Bugs Bunny'e komik değil demek üzere bir şey. Sinema sinemadır. Ona bakarsanız Scorsese'in işlerini de herkes beğenmiyor. Herkesin kendi fikri var ve bu olağan bir şey. Bu, kimseyi sinema yapmaktan alıkoyamayacak” diyor.

Scorsese'e reaksiyon gösterenler arasında Guardians of the Galaxy ve The Suicide Squad üzere sinemaların direktörü James Gunn da var. Gunn, “Scorsese keşke bu türlü bir tenkit yapmadan evvel bir harika kahraman sineması izlemiş olsaydı” diyerek Scorsese'in Günaha Son Davet sinemasını örnek vermiş. “O devranlar sineması izlemeden eleştirenlere çok kızmıştım, artık birebirini Scorsese yapıyor” diyor Gunn.

Scorsese verdiği röportajda şu cümleleri kullanmıştı: “Bu sinemaları izlemiyorum. Aslında denedim, biliyor musunuz? Ancak film bu değil. Bunlar için aklıma gelen en yakın şey, aktörleri içinde bulundukları koşullardan ellerinden gelenin en güzelini yapmış olsalar da, lunapark oluyor. Kişilerin, öteki kişilere duygusal, ruhsal deneyimlerini aktarmayı denedikleri film bu değil”.

Olağan ki Scorsese de herkes üzere fikirlerini söylüyor fakat ünlü direktörün bu mütalaaları elbette panayırlara, lunaparklara benzettiği sinemaların çekilmesine beis olmayacak.

Menşe :Oyun Gezer

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir